Sosyal Medya Etkinliğinde Sağlık Sektöründeki Güncel Konulara Değindik!

Sosyal medyanın sağlık sektörü için önemli bir ortak olduğunu söyleyen Fikir İşler Kurucusu Vural Mayda, “İyi bir planlama ve stratejik iş geliştirme yoluyla, sosyal medya adınızı duyurmak ve markanızı başarılı operasyonlarla ilişkilendirmek anlamında yardımcı olur. Özellikle dünyanın önde gelen sağlık kuruluşları bu alanı çok etkin bir şekilde kullanıyor” dedi.

Tıbbi personel eğitimi yanında özellikle kamu sağlığını ilgilendiren noktalarda sosyal medyanın önemli rol üstlendiğini de vurgulayan Mayda, önleyici sağlık hizmetlerinin de desteklenebileceğini belirtti.

Emaryolla.com adlı site ile de Türkiye’de ilk kez MR görüntü CD’lerinin içeriğini internete yüklenerek başka mekanlardaki doktorlara kolaylıkla iletilebildiğini anlatan Mayda bunun da önemli bir gelişme olduğunun kaydetti.

“Yapay zeka sağlık sektörünü etkileyecek”

Kadir Arıcan ise sosyal medyanın özellikle yurt dışındaki doktorlar tarafından meslektaşlarına danışma anlamında oldukça yoğun kullanıldığını belirterek sağlık hizmetlerinin sürekli kontrol gerektirmesinin sektörü bu alana yönelttiğini söyledi.

Kadir Arıcan ayrıca sağlık kuruluşlarının Google üzerinden artık çok daha spesifik hedeflere de ulaşabildiğini belirtti.

Üç konuşmacı da sağlık alanında teknoloji kullanımının ve buna bağlı olarak sosyal medyaiçeriğinin önümüzdeki dönemde hızla artacağını ve geliştirilen yapay zekalarla birlikte artacağı üzerinde de durdu.

Öte yandan panelde basın emekçileri de unutulmadı. 24 Temmuz Basın Bayramı sebebiyle panele katılan basın emekçileriyle birlikte pasta kesildi. Kaynak : İHA

Video Link : http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/saglik-sektoru-sosyal-medyaya-yabanci-kalmadi-573936.html

Milliyet Haber : http://www.milliyet.com.tr/sagliga-sosyal-destek-gerekiyor–ege-2716713/

Karşıyaka Haber : http://www.karsiyakahaber.com/haber/sosyal-medya-saglik-hizmetlerininen-buyuk-destekcisi-olabilir/17698/

Karar Haber : http://www.karar.com/izmir/saglik-sektoru-sosyal-medyaya-yabanci-kalmadi-924848

Haberler.com : https://www.haberler.com/saglik-sektoru-sosyal-medyaya-yabanci-kalmadi-11087544-haberi/

Beyaz Gazete : http://beyazgazete.com/haber/2018/7/26/saglik-sektoru-sosyal-medyaya-yabanci-kalmadi-4601545.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir